A Hollóházi Porcelángyár termékfejlesztési munkájában a "porcelánkorszak" kezdeteitől fontos szerepet játszanak az iparművészek, akik a termékek használati funkcióját, a sorozatgyártás műszaki-technológiai követelményeit és az esztétikai igényességet összehangolva, igazi alkotó tevékenységet végeznek.
Formatervezők és dekortervezők
Bakó Hetey Rozália
A Hollóházi Porcelángyár nagy tapasztalatú iparművésze, aki erdélyi gyökerekből származik. Formailag és technikailag egyaránt lélegzetelállítóan érdekes figuráival kezdte porcelánpályafutását. Az egyik legsikeresebb alkotása a Magnólia termékcsalád.
Duray Lilla
Az Iparművészeti Főiskolán folytatott tanulmányait követően sikeres művészi pályafutásának jelentős részét Hollóházán, a porcelánanyaggal és -gyártással testközelben töltötte. Alkotásaiban a visszafogott modernség, a funkció és a szépség összhangja jelenik meg. BNV nagydíjas alkotásai, a Laura mokkakészlet és a Princess mokkakészlet.
Bükki Béla
madar1946-ban született Kalocsán. 1970, az Iparművészeti Főiskola befejezése óta Hollóházán él és alkot, jelenleg a gyár művészeti vezetője. Gazdag tapasztalatai és ragyogó szakmai érzéke révén észrevehetetlen kompromisszumokban oldódnak fel a művészi elképzelései és a nagyüzemi termelés konfliktusai. Legsikeresebb alkotásai Apolló, Klasszikus díszművek, Pannónia termékcslád Centenáriumi kollekció. Az Apolló és a Centenáriumi kollekció BNV nagydíjas és Magyar Termék nagydíjas termék.
Faragó Annamária
Évek óta "együtt dolgozik Hollóházával". Alapképzettségét az Iparművészeti Főiskolán szerezte, a Siklósi Művésztelep gyakori résztvevőjeként, az ottani alkotólégkör is gazdagítja tehetségét. BNV nagydíjas alkotása Duray Lillával közösen, a Laura mokkakészlet.
Faragó Miklós
Faragó Miklós 1947 márciusában született Mátészalkán. Meghódítva a világot művészetének szépségével, visszatért szülőföldjére. Itt találkozott először ezzel az ősi költőien elegáns anyaggal, a porcelánnal. És megtörtént a csoda, megszületett a "Négy évszak", (BNV Nagydíjas termék) melyet még további reprezentatív alkotások követtek, együtt alkotva a Faragó kollekciót. New York és Montreál után Kaliforniában telepedett le, ahol Santa Monicán rendezett be műtermet 1971-től. Ez idő alatt Észak amerikán kívül Európa legjelentősebb városaiban, valamint Izraelben, Ausztráliában és Japánban állították ki a képeit.
Gulyás Katalin
Gulyás Katalin 1945-ben született Budapesten. 1962-ben elvégezte a herendi porcelánfestő és formatervező szakiskolát. Tagja volt a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapjának, majd 1985-től a Magyar Képző és Iparművészek Szövetségének. 1989-1991-ig a Magyar Iparművészeti Főiskola Mesterképző Intézetében mesteroktató. Ösztöndíjat kapott a Brüsszeli kiállításhoz, Majd minisztériumi ösztöndíjat a Római Magyar Akadémiára. 1995-ben munkáját Ferenczy Noémi díjjal ismerték el. Rendkívül sokoldalú művész. Neves textiltervező, aki 1987-ben találkozott a Hollóházi Porcelánnal. Ekkor indult az első Hollóházi Alkotótábor, ahol Gulyás Kati pályázott és részvételt nyert. Programja a legmerészebb volt, textilmintát transzponált porcelánra. Kezdetben dekorokat tervezett. Saját textilmintáit vitte át speciális matricákkal a mások által tervezett porcelánokra. Később saját formákat kezdett tervezni és ezeket dekorálta. Ezek az új edények valamennyien az alapvető geometrikus térformákra épülnek. 1995 óta áll szerződéses viszonyban a Hollóházi Porcelán Rt.-vel. Egyszerű, finom vonalvezetésű, különlegesen dekorált porcelán edény és díszművei üde színfoltot jelentenek a Hollóházi Porcelán választékában. 2000-ben a művésznő munkáját Ferenczy Noémi díjjal ismerték el. Az általa tervezett Aurum mokkakészlet a Nívódíj Pályázaton okleveles lett.
Szász Endre
Erdélyben született festőművész, aki többéves amerikai sikerek után a hetvenes-nyolcvanas években hosszú időn keresztül élt és alkotott Hollóházán, a porcelánformákban és -dekorokban különlegesen egyedi stílust létrehozva. Szász Endre kollekció. A 2002-ben kifejlesztett "Arcok" kollekció elnyerte a BNV Nagydíjat és a Magyar Termék Nagydíjat is. Szász Endre így nyilatkozott a művészetről: "Értelmetlen dolognak tartom, hogy a művész hozzá nem férhető, meg nem érthető alkotásokra törekedjen a modernség, újszerűség ürügye alatt. A műalkotások lényege az állandóság. A természet olyan alaptörvényei a témái minden képnek, amik már akkor is voltak, amikor az ember még nem volt, és lesznek akkor is, amikor már rég nem lesz ember..."
Torma Istvánné
A nyolcvanas évekig a Hollóházi Porcelángyár iparművészeként, a Pannónia edény- és diszműcsalád megalkotásával a XVIII. századi barokk porcelánművészet gyökereihez visszanyúlva hozott létre korszerű, s azóta is rendkívül népszerű termékcsaládot. Pannónia kollekció, Barokk díszművek.
Volák Judit
Kiskőrösön született. 1987-ben szerzett diplomát az Iparművészeti Főiskolán. Hosszú időn keresztül a Hollóházi Porcelángyár tervezőjeként dolgozott, jelenleg is rendszeres kapcsolatban áll a gyárral, illetve a magyar porcelánnal. Finom megoldások és igényesség jellemzik munkáit. A BNV nagydíja és Magyar Termék nagydíjas Apolló kollekciót, Bükki Bélával közösen tervezték.
Dekortervezőink
Faragó Miklós: Laura mokkakészlet
Gulyás Katalin Apolló
Jakabné Seregély Mária: Klasszikus díszművek
Jurcsák László: Laura mokkakészlet
Ozoráné Pelényi Mária: Pannónia kollekció, Apolló, Laura mokkakészlet, Klasszikus díszművek
Sikorszki Zoltán: Apolló, Pannónia, Centenáriumi kollekció
Torma Istvánné: Pannónia kollekció
Torma Mária: Klasszikus díszművek
Vida Judit: Apolló